Novinky
27.09. 2004
1000. pořad Febia


Byla to velká sláva.
V přeplněném sále tehdejšího Filmového klubu na Národní třídě by se nenašla jediná volná židle a přítomní novináři si při projekci dokumentu Fera Feniče „Odsud – poťial“ snažili zapamatovat název nového dokumentárního cyklu „OKO“ i nové společnosti, která tento čtrnáctideník vyrobila - FEBIO.
Psal se rok 1992 a o několik dní později, 4. dubna, se dokument s pořadovým číslem 1 představil i divákům České televize.
Od té doby uplynulo dvanáct a půl roku.
Píše rok 2004 a 28.září, shodou okolností v den státního svátku Svatého Václava, se na obrazovkách TV NOVA objeví třetí díl „Nové Cestománie“ z jihozápadu Spojených států. Půjde o další, „běžné“ pokračování úspěšné cestopisné série, ale pro žánr českého dokumentu bude symbolicky znamenat něco mnohem víc.
Jde o jubilejní 1000. pořad, který tvůrčí dílna FEBIA během své historie vyrobila!
Společnost s průměrným počtem tří zaměstnanců tak týden co týden – odmyslíme-li dobu prázdnin, dovolených a svátků - produkovala a stále produkuje nepřetržitě dva pořady týdně!
V dějinách české audiovize žádné jiné soukromé studio nic takového nedosáhlo (a při dnešní situaci ČT asi už ani nedosáhne). Pádný důvod pro to, aby se takto bohatá historie zrekapitulovala.
Dosud ve Febiu, vedle humanitárních spotů, několika videoklipů, 1 celovečerního filmu a 1 středometrážního filmu, vzniklo 14 cyklů!

STATISTIKA PRO ZAJÍMAVOST:

- Nejplodnější rok: 1996 (114 pořadů)
- Nejhubenější rok: 2000 (61 pořadů)
- Nejpilnější tvůrce: Ján Sebechlebský (57 dokumentů).
- Počet režisérů Febia: 148
- Režisérský kmet: Otakar Vávra (dokument „Moje Praha“ natočil v 91 letech)
- Režisérský zajíc: Linda Jabloň (Cestománii o Kolumbii natočila ve 22ti letech)
- Cestovní maniak: Ján Mančuška (natočil 41 Cestománií a 2 Nové Cestománie,
navštívil 31 zemí!)
- Nejpotentnější portrétistka: Olga Sommerová (10 GENů, 5 GENUSů)
- Nejpotentnější portrétista: Jan Špáta (6 GENů, 7 GENUSů)
Vedle českých režisérů pracovali pro Febio také režiséři ze Slovenska, Srbska,
Chorvatska, Ruska, Řecka, Albánie, Švýcarska a Bosny-Hercegoviny.

Při příležitosti tohoto výročí jsme zcela inovovali internetové stránky FEBIA (www.febio.cz), které budou nejen vyčerpávajícím informačním zdrojem o celé naší tvorbě, autorech a všech našich aktivitách, ale průběžně budou přinášet i další aktuální informace, včetně pravidelných tiskových zpráv pro novináře.
Stejně tak v těchto dnech byly spuštěny autorizované stránky Fera Feniče (www.ferofenic.cz), které rovněž svým rozsahem patří k nejkompletnějším, jaké lze u českých a slovenských tvůrců na internetu najít.
Obě adresy poskytují informace v češtině i angličtině.
12 LET S CYKLY A POŘADY FEBIA:

O K O
Počet dílů: 132
Vysílán: 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1999, 2000
Periodicita: Nejprve čtrnáctideník (20 minut), později měsíčník a občasník (30 minut).
První a poslední díl: „Odsud – poťial“ (režie: Fero Fenič),
„Sláva vítězům, čest odepsaným“(režie: Robert Sedláček)
Stojí za povšimnutí:
Cyklus „OKO – pohled na současnost“ ve své době představoval pokračování, a tím i záchranu slavné české a slovenské dokumentární školy, která po rozpadu Krátkého filmu hledala tvář i uplatnění. Stal se tvůrčím domovem pro přední režiséry, kameramany a střihače i předjezdcem pro nástup investigativní dokumentaristiky všech budoucích celoplošných televizí.
K legendárním patří díly „Nejšťastnější den Anny Mečiarové“ (režie: Fero Fenič), který vyvolal ostré protesty nejen ze strany otce hlavní hrdinky, či „Noc, kdy se rozpadl stát“ (režie: Marcel Dekanovský, Jozef Horal, Vladislav Kvasnička, Fero Fenič), unikátní pohled na čtyři místa Československé, od půlnoci pak České a Slovenské republiky.

G E N
Počet dílů: 182
Vysílán: 1993, 1994, 2001, 2002
Periodicita: Týdeník (15 minut)
První a poslední díl: „Václav Klaus“ (režie: Juraj Jakubisko),
„Helena Vondráčková“ (režie: Ján Sebechlebský)
Stojí za povšimnutí:
Cyklus „GEN- galerie elity národa“ přivedl ve své době k obrazovkám milióny diváků, před kameru naopak jednotlivé osobnosti, kterým se předchozí režim vyhýbal: Úspěšné představitele české vědy, kultury i sportu, které svým významem daleko přesáhly hranice této země. Cyklus nejen obohatil český slovník - pojem GEN se často používá pro jakýkoliv výběr nejúspěšnějších lidí v tom kterém oboru, ale přispěl i k rehabilitaci pojmu elita. V mnoha případech se díly staly unikátním, neboť prvním a zároveň i posledním tuzemským záznamem života dané osobnosti (např. R. Firkušný).

G E N U S
Počet dílů: 99
Vysílán: 1995, 1996
Periodicita: Týdeník (15 minut)
První a poslední díl: „Josef Švejcar“ (režie: Fero Fenič),
„Jiří Hubač“ (režie: Jaromil Jireš)
Stojí za povšimnutí:
Název „GENUS – 99 životů“ byl vybrán záměrně, aby zdůraznil návaznost na svého úspěšného předchůdce. Jeho podobná koncepce i přijetí publikem způsobily, že navzdory jinému názvu byl cyklus vždy vnímán jako pokračování GENu. I on byl často jedním z posledních záznamů života natáčených osobností (M.Kopecký, J.Foglar, F.Vláčil), jiné talenty pro nejširší publikum naopak objevil (violoncellista J.Bárta). Legendárním se stalo setkání režiséra Otakara Vávry s herečkou Lídou Baarovou po 54 letech.

Č E S K Á S O D A
Počet dílů: 14 + 2 silvestrovská vydání + 1 celovečerní film
Vysílán: 1993, 1994, 1995, 1996, 1997
Periodicita: Dvouměsíčník, později občasník (zpravidla 20 minut)
Stojí za povšimnutí:
I ČESKÁ SODA znamenala průlom v tehdejším pojetí televizního humoru. Laskavé estrády a skeče pro celou rodinu vystřídal humor veskrze černý, brutální, kterému žádné neštěstí či politická událost nebyly dost svaté. Na obrazovkách se zabydlel žánr politické satiry, nahrané díly se stávaly cenným sběratelským artiklem příznivců a fanklubů cyklu. Z poetiky pořadu dodnes vychází jiné úspěšné humoristické série komerčních televizí (např. TELE TELE). Střihový film Česká soda byl nejen prvním celovečerním filmem, který využil přepis z videa na filmovou surovinu, ale také nejnavštěvovanějším českým snímkem roku 1999.



V . I . P . – V l i v n í l i d é
Počet dílů: 33
Vysílán: 1996, 1997
Periodicita: Týdeník (10 minut)
První a poslední díl: „Milan Uhde“ (režie: Viktor Polesný),
„Jiří Honajzer“ (režie: Oskar Reif)
Stojí za povšimnutí:
Cyklem „V.I.P. - Vlivní lidé“ proniklo FEBIO poprvé do programu jiné než „domovské“ České televize. Cyklus vysílaný TV Premiéra (předchůdce TV Prima) symbolicky doplnil a uzavřel řadu portrétů, neboť zachytil skupinu lidí, jimž se cykly GEN a GENUS více či méně vyhýbaly: podnikatele, manažery, politiky. K nezapomenutelným patřilo například setkání režisérky Věry Chytilové s vydavatelem Fidelisem Schlée.


J A K S E Ž I J E …
Počet dílů : 169
Vysílán: 1997, 1998, 1999, 2000, 2001
Periodicita: Týdeník (15 minut)
První a poslední díl: „Jak se žije zpěvnému svědomí národa“ (režie: Jan Hřebejk),
„Jak se žije zvoníkům“ (režie: Ján Sebechlebský)
Stojí za povšimnutí:
Délkou sice čtvrthodinové, realizačně však náročné se ukázaly jednotlivé díly nové série. Zatímco portrétní cykly se zaměřily na úspěšné a slavné jednotlivce, „Jak se žije…“ zachycoval obyčejný život. Skupiny hrdinů pro jednotlivá pokračování vybíral vždy jasně formulovaný profesní, časový, místní, zájmový, sociální či jiný klíč, čímž se bezpochyby stal ucelenou zprávou o této zemi na konci století a tisíciletí. O rozmanitosti a protikladnosti témat svědčí například děkovný dopis starého faráře, jednoho z hrdinů dílu „Jak se žije farářům…“, který s potěšením vracel omylem zaslanou kazetu s „Jak se žije tetovaným“, že ho pořad velmi zaujal, ale že se tam toho o farářích moc nedozvěděl….


O K N O K S O U S E D Ů M
Počet dílů: 13
Vysílán: 1998
Periodicita: Měsíčník (20 minut)
První a poslední díl: „Žít mezi Čechy“ (režie: Irena Gerová),
„Misionáři uprostřed Evropy“ (režie: Bedřich Ludvík)
Stojí za povšimnutí:
Febio natáčením cyklu pověřil Pavel Tigrid na podnět prezidenta Václava Havla.
Dnes už to možná vyzní zvláštně, ale ještě před šesti lety bylo téma česko-německých vztahů citlivé a ne příliš vděčné. Vzájemné oficiální otázky viny a omluv jako by zapomínaly na fakt, že obyčejní lidé, zejména z té mladší generace, již žádné předsudky necítí a že kontakt mezi obyvateli obou zemí probíhá zcela přirozeně, a možná i víc, než by si leckdo představoval či přál. Důkazem toho byl například pohled na české vojáky v Bundeswehru či natočený důkaz, že spousta českých fotbalistů platí na německých stadiónech za hvězdy první velikosti.

S L O V E N S K É O K N O
Počet dílů: 6
Vysílán: 1999
Periodicita: Občasník (20 minut)
První a poslední díl: „Prezidentská volenka“ (režie: Dušan Trančík),
„Lidé nahoře“ (režie: Jana Pirohová)
Stojí za povšimnutí:
Cyklus symbolicky navázal na některá dřívější vydání čtrnáctideníku OKO,
který k naším východním sousedům často a rád zavítal. Pořad se tak například
stal svědkem neúspěšného návratu V.Mečiara do nejvyšší politiky či úloze,
jakou mnozí Slováci přisuzují víře a zázrakům.
Ačkoliv Slováci tvořili a tvoří v Česku největší národnostní menšinu,
veřejnoprávní televize jim takovou samostatnou pozornost věnovala jen v
tomto cyklu. Ten se zároveň stal pracovní příležitostí pro slovenské tvůrce v
době, kdy možnosti k samostatné autorské dokumentární tvorbě byly na
Slovensku jen velmi malé.

Z P O V Ě Ď
Počet dílů: 58
Vysílán: 1999, 2000, 2003, 2004
Periodicita: Týdeník (15 minut)
První a poslední díl:
„Zpověď muže, který ještě před několika týdny byl ženou“ (režie: Andrea Majstorovičová), „Zpověď podpálené manželky“ (režie: Dagmar Smržová)
Stojí za povšimnutí:
Ačkoli jednotlivé díly vyvolávaly mimořádné divácké ohlasy (např. Zpověď muže, který se zázračně vyléčil ze smrtelného nádorového onemocnění), cyklus zprvu doplácel na neperiodické vysílání (3x měsíčně), později - v inovované podobě s citlivým komentářem Lucie Bílé - jeho stoupající popularitu zastavilo krácení výrobních prostředků ČT. Neplánovaně poskytla Zpověď některým svým hrdinům vůbec poslední možnost k veřejnému vystoupení (např. Zpověď disidenta Ladislava Lise, Zpověď herečky Heleny Růžičkové).
C E S T O M Á N I E
Počet dílů: 182
Vysílán: 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004
Periodicita: Týdeník (20 minut)
První a poslední díl: „Česká republika: Myslíme jinak“ (režie: Pavel Jandourek),
„Rusko-Kaliningrad: Ne-zakázané místo“ (režie: Alena Hynková)
Stojí za povšimnutí:
První cyklus FEBIA, který záměrně použil dva hlasy svérázných komentátorů a který cíleně opustil českou zem a většinou i Evropu. Cyklus, který bořil rekordy ve sledovanosti a který si Česká televize nedokázala pro své diváky udržet. Cyklus, vonící dálkami i nebezpečím dalekých cest. Je vlastně štěstí, že více než pětiletou historii provázelo pouze několik ukradených kamer, jedna zlomená ruka, požár v rakouském tunelu, pár dní na policejní stanici a tři noci štábu na amsterodamském letišti - to když 11.září 2001 už nedoletěli do New Yorku... A že Febio nevyslyšelo opakovaných výzev vedení ČT k odvolání B. Štěpánové a M.Vladyky z komentátorských kabin z důvodu "nevhodnosti hlasů".

1 2 O D V Á Ž N Ý C H
Počet dílů: 13
Vysílán: 2004, připravuje se další série na rok 2005
Periodicita: Týdeník (10 minut)
První a poslední díl: „Módní návrhářka Klára Nademlýnská“ (režie: Věra Chytilová),
„Výrobce hraček Vladimír Beckert“ (režie: Dušan Trančík)
Stojí za povšimnutí:
Podle ohlasu už při prvních vysíláních diváci žasli, kolik šikovných a pracovitých lidí s dobrými nápady mezi našimi podnikateli (jinak v médiích spojovanými především se skandály) máme. Severní Ameriku dnes dobývají minimotorky Moraváka, který si první kus postavil před pár lety doma v garáži, do encyklopedie Tisíc vín světa pronikly i vynikající sekty našeho vinaře, který se nebál ani ve zralém věku vydat na zkušenou do francouzské Champagne… Doufáme, že „odvážnými“ inspirujeme všechny ty, kteří realizaci svých nápadů dosud odkládali.

H O D I N O V É D O K U M E N T Y
Počet dílů: 6
Vysílán: 1997, 1998, 1999
Periodicita: Občasník
První a poslední díl: „Skutečný život na zámku“ (režie: Ján Sebechlebský),
„Mami, ty to pochopíš“ (režie: Dagmar Smržová)
Stojí za povšimnutí:
Pokaždé, když se hodinový dokument z dílny FEBIA objevil na televizní obrazovce, nikdy nezůstal bez povšimnutí. A nemuselo jít vždy jen o exkluzivní natáčení po boku někdejší první dámy „Sedmnáct měsíců Dagmar Havlové“, které skončilo prezidentovou dramatickou hospitalizací v Rakousku, ale i o ryzí osobní zpovědi a sny několika českých žen. Hodinovka „O čem sní ženy“ se právem stala mnohokrát reprízovaným hitem a její režisérku Olgu Sommerovou nasměrovala k literární dráze, neboť osudy těchto i dalších hrdinek se začaly objevovat v knižní podobě. Bez zajímavostí není ani to, že režisérka svůj námět nejprve nabízela dramaturgii České televize, kde byla odmítnuta a Febio námět prosadilo proti vůli vedoucí tvůrčí skupiny... (nebylo to poprvé).

2 1 P O H L E D Ů N A P R A H U 2 1 . S T O L E T Í
Počet dílů: 2 natočené, 5 připravovaných, 14 plánovaných
Vyráběno: Pro Magistrát hlavního města Prahy
Stojí za povšimnutí:
Projekt připravovaný pro pražský magistrát budiž důkazem, že zajímavá dokumentaristika se nemusí odehrávat jen za podpory zdejších televizních stanic. V příštích několika letech se osobnosti nejen filmového světa svěří se svým vztahem k hlavnímu městu. Vytvoří tím unikátní sérii pohledů na Prahu, která nabourá vžitou představu, že zachycení matky měst musí mít jen podobu výpravných fotografických publikací. První díl, který volně na motivy svých pamětí natočil Otakar Vávra, byl možná posledním tvůrčím počinem legendárního režiséra, který v roce 1934 debutoval právě filmem o Praze...

N E P E R I O D I C K Á , V O L N Á T V O R B A
Počet dílů: 84
Charakteristika: Zpravodajství z Febiofestu, reklamní spoty, pořady s drogovou tematikou,
zakázková tvorba...
Stojí za povšimnutí:
Vysoký počet pořadů, které se k divákovi prostřednictvím televizních stanic zpravidla nedostanou, svědčí o neutuchajícím zájmu nejrůznějších soukromých, nadačních či státních subjektů o zkušenosti a kvalitu tvorby FEBIA.
Například na pořadech Febia už skoro deset let vyrůstají žáci pražských základních a středních škol, pro které jsou na zvláštních projekcích v kině Blaník uváděny výchovné pořady o drogách, rasizmu, netoleranci či násilí ...

N O V Á C E S T O M Á N I E
Počet dílů: 3 odvysílané (k 28.9.2004), 39 plánovaných
Vysílán: 2004, 2005 (s právem na pokračování v dalších létech).
Periodicita: Týdeník (30 minut)
První díl: „Indonésie-Sumatra: Není kam spěchat“ (režie: Jana Pirohová)
1000. díl FEBIA, 3.díl Nové Cestománie: „USA: Poklady jihozápadu“
Stojí za povšimnutí:
S novou znělkou, větším nadšením a starým obsahem. Tak by se dal nazvat bezprecedentní krok TV NOVA, která letos v létě koupila Cestománii jako první dokumentární cyklus vyráběný soukromým výrobcem pro své vysílání. Stačilo k tomu málo. Slušné jednání a zájem vysílat cyklus nejméně jeden rok...

A CO DÁL? Febio právě zrekonstruovalo a zmodernizovalo svoje technické zázemí (střižny), do konce roku musí ještě zvládnout rekonstrukci svých kanceláří - aby uneslo nápor 12. ročníku FEBIOFESTU, který se stěhuje do větších a kvalitnějších prostor Village cinemas Anděl na Smíchov a vedle filmového a hudebního festivalu nabídne poprvé i Febiofest Junior - přehlídku nových filmů pro děti a mládež.
V této chvíli se ve studiu realizují 3 dokumentární snímky o Praze pro Hl. město Praha (režiséři: Trančík, Sommer a Havelka) a další sérii 12 dílů portrétů malých a středních podnikatelů z cyklu "12 odvážných" pro PRIMA TV.
V úvaze je i výroba prvního hraného celovečerního filmu ve vlastní produkci (když nepočítáme filmovou verzi České sody, která vznikla v koprodukci s ČT), podle oceněného scénáře F.Feniče "Česká komedie".
Před Febiem je však zároveň i velká (avšak konkrétní) výzva do budoucnosti - ale o té budeme informovat až o pár týdnů později...
REŽISÉŘI FEBIO (4. 2. 1992 - 28. 9. 2004)

1. Agathonikiadis George *
2. Bajo Saimir *
3. Brabec Jaroslav ***** **
4. Bonaventura Jan *
5. Brachtl Ivo ****
6. Císařovský Josef **
7. Činčerová Alena ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** **
8. Čtveráček Karel **
9. Čtvrtníček Petr ***** ***
10. Dohnal Lubor *
11. Doruška Tomáš *
12. Dostál Martin ***** **
13. Dostál Zeno **
14. Drha Vladimír ****
15. Duba Čeněk *
16. Dekanovský Marcel *
17. Erdevički Mira ***** ***
18. Fajnor Ján *
19. Fenič Fero ***** ***** ***** *****
20. Filip František *
21. Gawlik Zdeněk *
22. Gerová Irena ***** ***** **
23. Hádková Jana ****
24. Hájek Vít *****
25. Hajn Petr *
26. Hanzlíček Martin ****
27. Havelka Ondřej ***
28. Horal Jožo ***
29. Hovorka Jaroslav ***
30. Hrůza Margareta *
31. Hřebejk Jan ***** ***** *
32. Hynková Alena ***** *****
33. Chaun Igor ***** **
34. Chytilová Věra ***** ***** ***** ***** ***** ***** **
35. Issa Moris ***
36. Jabloň Linda ***** ***** ****
37. Jakubisko Juraj ***** *
38. Jandourek Pavel ***** ***** ***** ***** ***** ***** *
39. Jireš Jaromil ****
40. Johanides Juraj **
41. Kaboš Ladislav ****
42. Kačírek Pavel *
43. Kajumov Galim ***** ***** ****
44. Kocáb Michael *
45. Kopáč Zdeněk **
46. Kopáčová Tereza ***** ***** **
47. Kotek Petr ***
48. Koutecký Pavel ***** **
49. Kováč Igor *
50. Kraus Petr *
51. Krumbachová Ester **
52. Křístek Václav ***** **
53. Křížová Judita **
54. Kvasnička Vladislav ***** ***** ***** ***** ***** **
55. Ludvík Bedřich ***
56. Macharáček Ivo ***
57. Majstorovičová Andrea ***** ***** ***** ***** ***** *
58. Malíř Jan ****
59. Mančuška Ján ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** *
60. Marek Pavel *
61. Maryška Milan ***
62. Meisnerová Zuzana ***
63. Menzel Jiří *
64. Miloševič Ivana **
65. Mináč Matej ***** ****
66. Mišík Braňo *
67. Morávek Vladimír ***** **
68. Motyčka Roman ***** ***** *
69. Mráz Vladimír **
70. Němec Jan ***** ***
71. Němcová Jitka *
72. Nikolajev Petr *
73. Novák Jiří *
74. Novotný Jiří Datel ***** ***** ***** ***** ***** ***** *
75. Oktábcová Simona ***
76. Olejár Oto *
77. Patková Jana *
78. Pátek Martin *
79. Pázman Marcel ***
80. Pavlásková Irena ***** **
81. Petras Jan *
82. Petrov Marcel *
83. Pinkavová Hana ***** ***** *
84. Piroh Ján ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***
85. Pirohová Jana ***** ***** *
86. Platz Josef *
87. Podskalský Zdeněk II ***** ***** **
88. Pojman Zdeněk *
89. Polák Marián *
90. Polesný Viktor ***** *
91. Poltikovič Viliam ***** ***** ***** *
92. Potužil Zdenek ***** **
93. Procházka Jindřich ***
94. Procházka Radim ***
95. Radun Slobodanka *
96. Rataj Ladislav ***
97. Reif Oleg *
98. Reif Oskar ***** ****
99. Reinisch Jan ***
100. Renč Filip **
102. Ruttner Petr ****
103. Rychlík Břetislav **
104. Sebechlebský Ján ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** **
105. Sedláček Robert ***** ***** ****
106. Skála Petr *
107. Skálová Jiřina **
108. Sklář Marek *
109. Skyba Martin **
110. Slavík Petr ***** ***
111. Smoljak Ladislav *
112. Smržová Dagmar ***** ***** ***** ***** ***
113. Smyczek Karel ***** ***
114. Sniegoň Tomáš **
115. Sommerová Olga ***** ***** ***** ***** ***** ***** ****
116. Sommer Jakub **
117. Suchý Jiří *
118. Svoboda Jiří *
119. Střecha Jiří ***** ****
120. Šafařík Bernard ***** ***
121. Šajmovič Juraj *
122. Šandová Marie ***** ***
123. Špáta Jan ***** ***** ***** ***
124. Šteindler Milan ***** ***** ***** **
125. Štingl Pavel *
126. Štoll Martin ***** ****
127. Tintěra Tomáš **
128. Tomsa Milan ***
129. Trančík Dušan ***** ***** *****
130. Třeštíková Helena ***** *
131. Trojan Ondřej ***
132. Troška Zdeněk *
133. Václav Petr **
134. Vadas Martin ****
135. Valent Martin *
136. Vávra Otakar *
137. Vávra Roman ****
138. Věrčák Jiří ***** ***
139. Vihanová Drahomíra ****
140. Vojnár Ivan ***** *
141. Vondráček David ***** ***** ***** ***** *****
142. Vondrová Kamila ***
143. Vostřez Michal *
144. Wlodarczyk Dan ***
145. Zahrádka Petr *
146. Záruba Dalibor *
147. Zelenka Petr **
148. Zemanová Zuzana ***


* počet prací realizovaných ve Febiu
Vedle českých režisérů pracovali pro Febio také režiséři ze Slovenska, Srbska, Chorvatska, Ruska, Řecka, Albánie, Švýcarska a Bosny-Hercegoviny.

AAA+ 2015 New Fashion is Very Special In Our Store.



© 2004 Febio s.r.o., design & code by Graffitti Networks