Novinky
04.05. 2006
FEBIO V KVĚTNU 2006


FEBIO V KVĚTNU 2006:

TÁTA JAKO MÁMA
Tuto neděli 7.5. ve 22.10 na ČT1 se prvním dílem cyklu „TÁTA JAKO MÁMA“ - otcové na rodičovské dovolené (režie Olga Sommerová) vrací Febio na obrazovky České televize s novým devítidílným dokumentárním cyklem fejetonů o otcích v rolích matek.
Na projektu (jehož natáčení je záměrně pouze v ženských rukách!) pracovala a pracuje řada nejznámějších dam českého dokumentu. Kromě autorky cyklu Dagmar Smržové, která právě natáčí díl o tom, jak se žije otcům samoživitelům, dokončuje pořad o otcích zralého věku (nad 50 let) režisérka Věra Chytilová, mimořádně vytížené tatínky s vícerčaty připravuje režisérka Alena Činčerová.
Cyklus vzniká za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí, generálním partnerem projektu je Stavební spořitelna České spořitelny.

NOVÁ CESTOMÁNIE
„Nová cestománie“, (v současnosti jediný tuzemský dokumentární televizní cyklus, který je soustavně někým napodobován) je smluvně vázán do června 2006 na TV Nova. Dále bude již pravděpodobně pokračovat znovu pod svým staronovým názvem CESTOMÁNIE na obrazovkách vlastní plnoformátové televizní stanice FEBIO TV od března příštího roku.
Na Nově však ještě předtím nabídne divákům kromě exotiky plné dobrodružství Sainte Marie: PRVNÍ PIRÁTSKÁ REPUBLIKA (17.5.) či cesty za Indiány do lůna Amazónie Brazílie: CESTA DO RONDÓNIE (24.5.), také země, které bývají častými cíli v době letních dovolených: 31.5. Tunisko: PODMANIVÁ SEVERNÍ AFRIKA, 7.6. Řecko: BOŽSKÁ KRÉTA, 14.6. Izrael: ZEME JEDNOHO BOHA, 28.6. Chorvatsko: NEMA PROBLEMA.
I přes současnou pozdní hodinu vysílání „Nové cestománie“, každou středu kolem 23.00 hodin sleduje pořad pravidelně často až téměř polovina všech diváků u televizních obrazovek!


III. část cyklu 12 ODVÁŽNÝCH
V neděli 5.3.2006 ve 14 hodin odstartovala na obrazovkách PRIMA TV již 3. série podnikatelských příběhů malých a středních českých podnikatelů „12 ODVÁŽNÝCH“ , podporovaných mobilním operátorem VODAFONE. Předchozí druhá série uváděná na PRIMA TV od ledna 2005 ve večerním čase zaznamenala loni výrazný divácký úspěch, (na komerční televizi, kde je dokument nezvyklým žánrem, sledovalo každý díl v průměru přes půl miliónu diváků!) a tak očekáváme, že i po dvanáct nedělních odpolední si tento záslužný projekt, který rehabilituje ve vědomí naší veřejnosti slovo podnikatel a představuje takové, kteří se vypracovali svou poctivou prací a umem, najde svého pravidelného diváka. Na své uvedení ještě čekají díly o majiteli Dinoparku Jiřím Machálkovi (7.5.) režiséra Dušana Trančíka, o majitelce firmy na výrobu puků Lence Mráčkové (14.5.) režiséra Pavla Jandourka a výrobci kosmetiky z konopí Janu Janovském (21.5.) od režiséra Romana Vávry.

21 pohledů na Prahu 21. století
Tento rok bychom rádi pokračovali v tomto cyklu dalším dílem „Pražské pasáže“. Pražský fenomén pasáží s bohatou spletí průchozích domů a průchodů je další tváří naší metropole, kterou by chtěla zachytit ve svém „Pohledu na Prahu 21. století“ režisérka Věra Chytilová. Z několika desítek pasáží chce volit takové, které jsou klíčové z hlediska historicky-kulturního vývoje tohoto fenoménu a u nichž došlo k častému prolínání do mnoha literárních děl.
www.febio.cz© 2004 Febio s.r.o., design & code by Graffitti Networks